Beseda pro žáky ZŠ s bioložkou Hanou Svobodovou

Beseda pro žáky ZŠ s bioložkou Hanou Svobodovou, mladou ženou, která je důkazem, že každý máme potenciál měnit svět k lepšímu

Chcete vědět, jak se člověk ze země bez moře může stát ochranářem v tropech? Co to obnáší, jak problémy přírody souvisí s kulturou místních a jak se dá vztah lidí k přírodě posouvat, nebo jak můžete pomoci?

Chcete vidět obrázky z Indonésie? Oblast Berau na východním Borneu je územím s největší biodiverzitou na světě, jsou tu nejstarší a nejkrásnější korálové útesy, více než 880 druhů ryb, rejnoci a obrovské manty, 23 druhů delfínů a velryb, potkáte tu žraloky a vzácně i poslední dugongy. Oblast je ale především domovem mořských želv, místní maličké ostrůvky tvoří osmé nejdůležitější líhniště karet obrovských na světě. Potravu zde hledají i velmi vzácné, kriticky ohrožené karety pravé. Neuvěřitelné bohatství východního Bornea ale velmi rychle mizí.

Hana Svobodová se spolu s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau snaží toto bohatství a především mořské želvy už několik let chránit. Působí ale i jako konzultant pro jiné organizace chránící želvy. Budete vítáni.

KDY: v úterý 24. září 2019                      

  • 1. stupeň od 8:00 – 9:40 hod.
  • 2. stupeň od 10:00 – 11:40 hod.

KDE: Kulturní dům Svět, Krále Jiřího 332, Český Brod

Přihláška ZDE

Seminář je součástí aktivit projektu „Sdílené radosti a strasti škol III“, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647, který je financován z Evropského sociálního fondu, z rozpočtu České republiky, z rozpočtu města Český Brod a z rozpočtů vybraných obcí ORP Český Brod.