Online konference „Jak se obejít bez cukrovinek v MŠ“

Zveme vás na online konferenci

Jak se obejít bez cukrovinekv mateřské škole

 
Zveme pedagogy mateřských škol, vedoucí a pracovníky školních jídelen, rodiče, vedení škol a zástupce zřizovatelů škol na online konferenci „
Jak se obejít bez cukrovinek v mateřské škole„.

Kdy
: úterý 25. ledna od 15:30 hodin
Kde
: online prostřednictvím aplikace ZOOM
Co se dozvíte:
nechejte se inspirovat příklady ze škol, kde si poradili s cukrovinkami nejen během oslav narozenin dětí.
Cena:
zdarma pro Skutečně zdravé školy, ostatní 1 000 Kč za neomezený počet účastníků ze školy.
Chci se registrovat
: na konferenci se registrujte vyplněním tohoto formuláře.     Program online konference

15:30 zahájení konference
15:35  – 16:00  
Sladká odměna nebo Pyrrhovo vítězství?
Předškolní věk je období mimořádného významu pro vývoj dítěte nejen po stránce rozvoje tělesných a mozkových funkcí, ale také sociálních dovedností a návyků, které je budou ovlivňovat po celý život. Patří mezi ně i správné stravovací návyky. Mateřské školy mají v tomto ohledu velké možnosti, ale i velkou odpovědnost.
MUDr. Miroslav Toms, pediatr, dětský obezitolog

16:00  – 16:25  
Cukrovinky ve školkách – dobrý sluha, ale zlý pán
Proč cukrovinky ve školkách používáme? Věříme opravdu, že je to to nejlepší pro děti nebo po nich saháme v situacích, kdy si nevíme rady? Pojďme se společně nadchnout pro změnu a svým příkladem motivovat i rodiče. Nebojte, děti se přidají.
Mgr. Zdeňka Trummová, pedagog, lektor Skutečně zdravé školy

16:25 – 17:00
Příklady dobré praxe ze Skutečně zdravých škol: jak mateřské školy tvoří vzorové zdravé stravovací prostředí pro své děti Sladký život bez cukru, Mgr. Jiří Beran, ředitel ZŠ a MŠ Višňové Jak slavit zdravě, Věra Mičková, pedagog, zástupkyně ředitelky, Mateřská škola Palováček Zdravé mlsání, Zuzana Kozelská, ředitelka školy, Mateřídouška Brno 17:00
Závěrečná diskuse, shrnutí výstupů konference Registrujte se zde  

Skutečně zdravá škola je mezinárodně oceňovaný program, který vaší škole zajistí kvalitní stravování a vzdělávání o jídle. Pomůžeme vám a zviditelníme váš úspěch. Registrujte vaši školu ještě dnes.
      
Programu Skutečně zdravá škola dali svoji záštitu ministři zemědělství a životního prostředí ČR. Program také doporučuje Ministerstvo školství jako příklad inspirativní praxe, stejně tak jej doporučuje Národní síť Zdravých měst jako příklad dobré praxe.