INSPIRATIVNÍ KAVÁRNA NEJEN PRO RODIČE – MUDr. Martin Stránský, Vliv technologií na lidský mozek, aneb hrozí lidstvu DIGITÁLNÍ DEMENCE?

Nové století přináší nejdramatičtější změny pro lidstvo od jeho zrodu. Jedná se o nástup technologie, která ve skutku funguje jako dvousečný meč. Technologicko-vědecké pokroky nám sice zlepšují život, ale proměna do umělé formy komunikace odbourává evoluční schopnosti našeho mozku.  Hrozí další rozklad rodiny, lidských vztazích a lidstva samotného.  

Pozvánka

V úterý 16. 6. 2020, 17:30 – 20.00 v KD Svět, Český Brod
Zde je odkaz na přihlašovací formulář, lze ho použít nejpozději do pondělí 15. 6. 2020 8:00 hod.
V den přednášky budou rezervovaná místa držena do 17:20 hod. a pak v případě potřeby zaplněna dalšími příchozími.

Pan Stránský přiveze zakoupení i své knihy Deník doktora z Mrnic, kterou nám, v případě zájmu, podepíše.

Český rozhlas, Radiožurnál – Martin Jan Stránský: Pozor, IQ dětí se snižuje. A mohou za to sociální sítě

 Martin Jan Stránský se narodil v roce 1956 v New Yorku do významné československé rodiny.

·        Po získání dvou atestací v interním lékařství a neurologii začal MUDr. Stránský praktikovat neurologii a vyučovat na Yaleské univerzitě, kde je dodnes primářem. Po roce 1989 se „vrátil“ do vlasti, obnovil časopis Přítomnost, založil Polikliniku na Národní, program výměn vědců mezi Yaleskou a Karlovou univerzitou a Prague Selective, největší letní program pro studenty medicíny na světě. Vzhledem k jeho zkušenostem je poradcem ve zdravotnictví ministrům a organizacím po celém světě.  V roce 2014 založil kancelář Ombudsman pro zdraví, z. ú., a již dříve i nadační fondy pro podporu výuky v žurnalistice a občanských práv. Je iniciátorem a realizátorem pomníku Milady Horákové ve Sněmovní ulici v Praze. V 2019 vydal knihu Deník doktora z Mrnic, která zobrazuje tragikomické aspekty české společnosti.

·        Spolu s uvedenými aktivitami, které koordinuje jeho kolektiv, se MUDr. Stránský převážně věnuje neurologickým dopadům moderní technologie na lidský mozek a na lidskou budoucnost. Na toto téma přednáší v současnosti po celém světě.  

Přijďte si poslechnout vědecky podložené výsledky nejnovějších výzkumů, předané stručně a srozumitelně naším předním neurologem a současně i primářem na Yaleské univerzitě, MUDr. Martinem Janem Stránským.

Pořádá město Český Brod v rámci projektu „Sdílené radosti a strasti škol III“, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647, který je financován z Evropského sociálního fondu, z rozpočtu České republiky, z rozpočtu města Český Brod a z rozpočtů vybraných obcí ORP Český Brod.