Kruh života I. a II. – Pavel Kůča Kučera

Pavel Kůča Kučera

Otec 17 letého syna a 14 leté dcery. Od roku 1990 působil ve skautské organizaci, od vedení oddílu vlčat, po různé činovnické funkce. Od roku 2000 se věnuje vzdělávání dospělých a od stejného roku je také členem Prázdninové školy Lipnice www.psl.cz, kde působí jako šéfinstruktor. Propojuje zkušenosti z práce ve firemním a neziskovém sektoru. Pracuje s manažery, řediteli, učiteli, dětmi, dospívajícími i rodiči. Třináct let byl spolumajitel vzdělávací firmy TeamTest, kde působil také jako lektor, kouč, trenér týmové spolupráce i soft skills. Přes 10 let se věnuje mužským kurzům Quo Vadis www.qvkurz.cz, práci s mužskými i chlapeckými skupinami. V roce 2015 začal vést kurzy pro rodiče s dětmi Otec a syn, Otec a dcera, Matka a syn www.otecasyn.com, kterými se v současnosti živí. Od roku 2017 vede česko-slovenský kurz Transition www.kurztransition.eu, pro mladé muže 16-21 let, jehož cílem je pomoci jim na cestě do dospělosti. Věnuje se přechodovým rituálům v různých životních etapách. Aktivně působí ve školách, jak s učiteli, žáky, tak rodiči, i díky projektu …na cestě k Mužom. Třetí rok spolupracuje s Mužom.SK na projektu Odyssey https://muzom.sk/odyssea/

Absolvoval výcviky a sebezkušenostní kurzy (Gestalt terapie, Gestalt koučink, Konstelační výcvik, Heroes Journey Breta Stephensona…)

Kruh života I.

Proč se nám dějí věci, které se nám dějí? V určitém věku, mužům, ženám, dětem, v pubertě, s rodiči, v dospělosti, s partnery, s dětmi, s autoritami. Proč přichází krize středního věku a proč si najednou nerozumím s některými lidmi? Na to se podíváme v konceptu „Kruh života“. Budeme se zamýšlet nad sebou, partnery, rodiči, ale hlavně nad dětmi. Svými i svěřenými ve škole.

  • dozvíte se o konceptu „Kruhu života“
  • zvědomíte si různé životní fáze a přechody mezi nimi
  • pochopíte, proč se někteří lidé nemohou posunout do dalších životních fází
  • získáte představu, co se s tím dá dělat
  • uvědomíte si, kde jste vy, kde ztrácíte energii, a kam je dobré zaměřit vaši pozornost

Dopolední přednáška.

Kruh života II.

Zážitkový program, ve kterém si projdeme jednotlivé životní fáze podrobněji. Budeme pracovat ve dvojicích i ve skupině. Budeme se dotýkat vlastních nastavení, strategií přežití, nevědomých programů. Bude to hodně o vás a pro vás.

  • projdeme si postupně základní životní fáze, kterými jste si prošli
  • zjistíte, ve které životní fázi jste uvízli, a kde ztrácíte energii
  • pochopíte, která životní fáze vás láká, a jak silné volání duše to je
  • dostanete náměty, co s tím můžete dělat

Určeno pro: učitelky MŠ, pedagogy ZŠ, asistentky pedagogů, vychovatelky školní družiny, pedagogy ZUŠ

 - 
English
 - 
en
German
 - 
de
Ukrainian
 - 
uk
Czech
 - 
cs