Suchá jehla – Lucie Ulíková

Mgr. Lucie Ulíková

Vystudovala obor scénografie na DAMU a je autorkou mnoha filmových a divadelních výprav. Z realizací je filmová pohádka Peklo s princeznou, Strašidla, Jak básníci čekají na zázrak, Miluji tě modře a nejnovější Za vším hledej ženu. Z divadelních projektů je unikátní spolupráce s černým divadlem Velvets ve Wiesnbadenu Der blaue Vogel (Modrý pták), muzikál Rómeo a Jůlie, Shrek nebo Pinokio. Paralelně vyučuje na výtvarném oboru ZUŠ v Českém Brodě a je spoluautorkou několika výtvarných publikací. Ve svém volném čase se věnuje grafice.

Suchá jehla

V prvním bloku našeho výtvarného semináře se budeme pronikat do techniky suché jehly. Jedná se o velmi tradiční techniku, která byla pro svoji křehkost a přesnost spolu s ocelorytinami používána k dokumentárním ilustracím atlasů a herbářů.  Magický areál hospitálu Kuks je místo, které nás bude přirozeně navracet do doby, kdy se velká část neduhů léčila pomocí bylinných odvarů a mastí. Budeme mít možnost prohlédnout si slavnou prastarou lékárnu a v barokních zahradách přičichnout k léčivkám. Jedna z nich bude ta pravá a bude inspirací pro váš grafický list. Černobílé varianty pak můžeme oživit i jemným akvarelem podle vzoru starých mistrů.

Druhý výtvarný blok bude zaměřen na reliéf. V barokní aleji soch si jistě během týdne najdete svoji spřízněnou Ctnost nebo Neřest. V dynamickém prohnutí kamenných siluet jsou mistrně nařaseny drapérie a skryty atributy jednotlivých alegorií. Ty nám budou inspirací pro naši tvorbu. Zda vznikne minimalistická bělostná struktura s jemným detailem nebo si odvezete opulentně barokní dílo, je pouze na Vás. Já za sebe se těším na cestu, kterou se společně vydáme v nádherném a inspirativním prostředí perly barokní architektury.

Určeno pro: učitelky MŠ, pedagogy ZŠ, asistentky pedagogů, vychovatelky školní družiny, pedagogy ZUŠ

 - 
English
 - 
en
German
 - 
de
Ukrainian
 - 
uk
Czech
 - 
cs