Pestrá strava s preferencí bezlepkových plodin – M. Kučerová

Martina Kučerová, DiS.

Zdravotní sestra a nutriční terapeutka. Věnuje se výživě a zdraví jako celku, specializuje se na Pestrou stravu bez preference konkrétního výživového směru. Není zastáncem extrémů ve výživě. Podporuje variabilní stravu z místních, dostupných surovin a především čerstvé a rychlé technologické úpravy pokrmů.

Jejím velkým tématem je odlehčení stravy od nadměrného používání lepku respektive pšeničných produktů. Vychází přitom z vlastní zkušenosti s bezlepkovou stravou mého syna a z období, kdy byla její maminka onkologicky nemocná. Vše se jim díky dietě a zdravému přístupu k životu podařilo zvládnout.

Pestrá strava s preferencí bezlepkových plodin

Pojďme si povídat o tom co je Pestrá strava. Jak ji kdo vnímá a co nám v našem jídelníčku většinou chybí či přebývá. Proč má někdo nadváhu a jiný je jak tyčka? Jaké potraviny jsou vhodné k posílení imunitního systému a co nám naopak škodí?

Ráda bych vrátila náš jídelníček k přirozeně bezlepkovým plodinám, které mohou jednotvárnou stravu, kde převládá pšenice a mléko, zpestřit a odlehčit i těm, kteří mohou lepek běžně konzumovat. Ukážeme si vhodné kombinace potravin a vysvětlíme, proč jsou některé zažité recepty naopak našemu tělu spíše na škodu. Překonejme předsudky a pojďme jíst chytřeji.

Středa 19. 8. 2020, celodenní seminář 9 – 17 hod.

Seminář je určen pro: kuchařky a vedoucí školních jídelen, učitelky MŠ, pedagogy ZŠ, asistentky pedagogů, vychovatelky školní družiny, pedagogy ZUŠ a další zájemce.