Ohlédnutí za Letní školou pedagogů Českobrodska 2020

Co dělají učitelé o prázdninách?

Ti z Českobrodska se v týdnu od 17. do 21. srpna dobrovolně změnili ve studenty Letní školy pedagogů, kterou organizoval realizační tým města Český Brod a Regionu Pošembeří, o.p.s.  v rámci projektu „Sdílené radosti a strasti škol ORP Český Brod III” (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647). 

Pro  letošní,  již šestý ročník, nám poskytly zázemí  SOŠ v Liblicích a budoucí terénní základna na Vrátkově.  Některé z nabízených 20 různých seminářů měly charakter ranní rozcvičky, jiné zahrnovaly dva celé dny intenzivní výuky.  Učitelé volili mezi tématy, která se zabývala didaktickými technikami, inspirativními výtvarnými dílnami, pohybovými cvičeními, školní legislativou či osobnostním rozvojem. Nově došlo i na povídání o nutričně vyvážené pestré stravě nejen ve školních jídelnách, jež bylo prakticky přeměněno (pod vedením nutriční terapeutky a dietní sestry Martiny Kučerové, DiS.) v  přirozeně bezlepkovou lehkou večeři pro všechny účastníky. Ta dokazovala, že co je zdravé, může být  i chutné.

V lektorském týmu byly naše hvězdné stálice jako Mgr. Lucie Ulíková, Mgr. Michaela Veselá či Mgr. Roman Musil, který s námi absolvoval všech 6 ročníků.  Zasloužený respekt získaly ale i nové tváře, předseda české školy Feng Shui Ing. arch. Otakar Chochola, držitel Zlatého Ámose a bývalý ředitel soukromé školy Open Gate Mgr. Jiří Luka, trenér reprezentace ČR v basketbalu 3 na 3 Mgr. Michael Kruk a další.

Jaká tedy byla letní škola pedagogů 2020? Dle hodnocení zhruba stovky účastníků inspirativní, tvůrčí, nabitá sdílenými zkušenostmi i společnými zážitky.  V neposlední řadě vyladila své absolventy na nový školní rok.

Děkujeme všem lektorům, účastníkům i členům realizačního týmu podporovaným zaměstnanci SOŠ Liblice.  Více informací a fotografií na našem webu: https://skoly-orp-cb.eu/letni-skola-pedagogu-2020/

Veronika Svěcená, Jiřina Soukupová (realizační tým projektu)

Letní škola pedagogů Českobrodska, 6. ročník
17. – 21. srpna 2020
Střední odborná škola Český Brod – Liblice, Školní 145
LŠP 2020
 - 
English
 - 
en
German
 - 
de
Ukrainian
 - 
uk
Czech
 - 
cs