Alchymie na kutnohorském dvorku – M. Znamínková a P. Znamínko

Ing. Pavel Znamínko

Ing. Michaela Znamínková

Oba učí na zemědělské škole v Poděbradech. Společně připravili velké množství projektů pro děti z mateřských, základních a středních škol. Projekty jsou zaměřené zejména na propojení informací z přírodních věd a praktické aplikace potravinářských technologií. Jejich tématem je celostní pohled na život, přírodu i člověka.

Michaela se zajímá o poznání bylin a jejich účinků na člověka na zvířata. Mimo jiné vystudovala institut aromaterapie pod hlavičkou asociace českých aromaterapeutů a mimořádné studium léčivé rostliny na farmaceutické fakultě UK. Pavel studoval shiatsu a základy TČM na Darja Shiatsu School, kde chvíli působil jako lektor. Miluje přírodní vědy a dokáže propojit teorii s praxí. Propojením svých dovedností a energií občas překvapí i sami sebe.

Alchymie na kutnohorském dvorku

Byliny a jejich léčivá síla nás obklopují od nepaměti. Na semináři zaměříme svoji pozornost na jejich vůni. Zabrousíme do kreativní chemie (alchymie) a ukážeme si, jak vytvořit hydrolát – vodu s vůní destilované rostliny. Dá se použít jako výborný osvěžovač vzduchu, pleťové tonikum nebo i v kuchyni. Určitě společně přijdeme na další možnosti využití…

S vůní rostlin souvisí aromaterapie. Řekneme si, jakým způsobem je možné éterické oleje aplikovat, jaké je riziko a jaké mohou být rozdíly v rámci jednotlivých druhů. Zapojíme limbický systém a napojíme se na prasílu rostlin tvořících éterické oleje. Ukážeme si některé léčivé rostliny a naladíme se na jejich původní sílu.

Z bylin a přírodních materiálů si vytvoříme aroma-amulet, receptura a postup je zatím tajná.

Čtvrtek 19. 8. 2021 dopolední seminář 9:00 – 12:00 hod.

Učitelky MŠ, Pedagogové ZŠ, Asistentky pedagogů, Vychovatelky školní družiny, Pedagogové ZUŠ