Aktivity do výuky angličtiny na celý školní rok – L. Urbančíková

Lucie Urbančíková, M.Ed.

Absolventka University of Virgina (B.A. v mezinárodní politice a francouzštině) a Plymouth State University (Master of Education v zážitkové pedagogice).

Od roku 2003 se intenzivně věnuje výuce angličtiny všech věkových skupin dětí i dospělých, vedením didaktických seminářů pro vyučující, vymýšlením a výrobou her a didaktických pomůcek na výuku angličtiny. Zároveň spolupracuje s různými organizacemi na vzdělávacích projektech obohacujících výuku angličtiny.

Aktivity do výuky angličtiny na celý školní rok

Dva praktické celodenní workshopy – ve čtvrtek pro pedagogy 1. stupně, v pátek pro pedagogy 2. stupně ZŠ.

V průběhu worshopu budeme sdílet, zkoušet a inovovat naše osvědčené aktivity z výuky. Než se do toho však pustíme, ujasníme si, jaké potřeby mají děti ve věku 6-10 /11-15 let, abychom jim aktivity ušili na míru jejich vývojovým potřebám. Poté už nám nebude nic bránit tomu, abychom si společně sestavili několik unikátních a přehledných myšlenkových map, které budou zachycovat:

  • aktivity k tématům obsažených v kurikulu 1. / 2. stupně ZŠ (tedy využitelné s jakoukoli učebnicovou řadou)
  • způsoby, jak vysvětlovat a procvičovat gramatické jevy
  • způsoby, jak procvičovat všechny 4 jazykové dovednosti a porovnáme je s požadovanými výstupy SERRJ pro první stupeň s cílem dosažení úrovně A1 / A2
  • nápady, jak ve výuce vycházet vstříc různým stylům učení žáků (u žáků na druhém stupni).

Když budeme mít všechny nápady vyzkoušené a zapsané, ujasníme si způsoby, jak správně jednotlivé aktivity uvádět (což je velmi často opomíjenou, ale zásadní pedagogickou dovedností).

Čím více budeme sdílet, tím bohatší odejdeme.

Pozn. Ze semináře si odnesete nejen spoustu zážitků a nově získaných znalostí a dovedností, ale i fotky všech námi vytvořených myšlenkových map, abyste je mohli využít již v přípravném týdnu. Nejpozději 1. 9. obdržíte myšlenkové mapy graficky zpracované ve formátu PDF. Ty si následně budete moci vytisknout a vytvořit si tak nedocenitelného pomocníka pro celý školní rok.

Čtvrtek 20. 8. 2020, vždy od 9:00 – 17:00 hod.

Celodenní seminář pro pedagogy 1. stupně ZŠ a další zájemce.

Pátek 21. 8. 2020, vždy od 9:00 – 17:00 hod.

Celodenní seminář pro pedagogy 2. stupně ZŠ a další zájemce.